SKU: SOL9513-143-19
This is an alternative aftermarket product ...
SOLAS Propeller
Including 0% tax
Cross ship
Availability: Expected delivery: May 21, 2026
the distributor’s
Finland confirmed availability
Last update: Jan 04, 2026
  • Stock status: Cross dock product
  • Expected delivery: May 21, 2026
Available in the the distributor’s, confirmed availability Warehouse
Check delivery details by zip code
Product Description
Information:
• SOLAS RUBEX 4
• 4-blade
• Aluminium
• Diameter: 14.25"
• Pitch: 19"
• Rotation: standard
• Hub: RUBEX
Product details
Brand SOLAS Propeller
Propeller RUBEX alu 4-blade 14.3" x 19" model E / SOL9513-143-19 1 pcs.